Akce v červnuNahoru

Slavnostní zakončení školního roku

Slavnostní zakončení školního rokuDalší fotky

V pátek jsme se rozloučili s žáky pátého ročníku a bylo rozdáno vysvědčení všem žákům. Přejeme krásné prázdniny!

Preventivní program - Zdravá pětka

Preventivní program - Zdravá pětkaDalší fotky

Ve středu 28. 6. se žáci naší školy ještě v závěru školního roku zúčastnili preventivního programu Zdravá pětka, který je populární na školách v celé ČR. Paní lektorka velmi poutavým způsobem dětem přiblížila zdravý životní styl.

Škola v přírodě 2017

Škola v přírodě 2017Další fotky

Žáci naší školy spolu s předškoláčky prožili krásný týden v Krkonoších. V hotelu Javor v Dolní Malé Úpě našli skutečný ráj. Počasí bylo nádherné, program poutavý, jídlo vynikající a děti velmi hodné:-)

Výlet druháků - 13. 6.

Výlet druháků - 13. 6.Další fotky

V úterý 13. 6. druhá třída jela na třídní výlet. Vyrazili vlakem z Jeřmanic do Turnova a vyšlápli na rozhlednu Hlavatice, došli na hrad Valdštejn, prošli přes Janovu vyhlídku skalním městem. Výlet zakončili koupáním v Sedmihorkách. Počasí jim přálo, děti byly skvělé. Za přípravu a pomoc paní učitelka Benešová děkuje mamince Vašíka - paní Poekové.

Preventivní program pro žáky 4. a 5. ročníku - 12. 6.

Preventivní program pro žáky 4. a 5. ročníku - 12. 6.Další fotky

Na první část preventivního programu " Jsme parta" jsme navázali druhým dílem s názvem "Kyberšikana", který má za cíl informovat a chránit děti v kybernetickém prostoru.

Florbalový turnaj

Florbalový turnajDalší fotky

Dne 5. 6. se někteří žáci naší školy zúčastnili florbalového turnaje na ZŠ Česká Liberec. Žáci byli rozděleni do dvou kategorií. Mladší žáci - 1. a 2. ročník a starší žáci 4. a 5. ročník. Po velkém boji se naši žáci umístili na prvním místě v obou kategoriích.
Všem zúčastněným gratulujeme.

Akce v květnuNahoru

Den dětí

Den dětíDalší fotky

Ve středu 31. 5. jsme oslavili společně s dětmi Mezinárodní den dětí. Program pro základní i mateřskou školu byl připraven ve stylu filmu Ledové království. Nechyběla tedy královna Elsa, tematická hudba ani sněhulák Olaf. program zahrnoval minidiskotéku a pětiboj.

Vystoupení ke Dni matek

Vystoupení ke Dni matekDalší fotky

V neděli 12. 5. 2017 vystoupily děti z dramatického kroužku Dráček se svým vystoupením Věneček.

Dlouhomostecké divadelní hrátky 2017

Dlouhomostecké divadelní hrátky 2017Další fotky

Ve středu 17. 5. se konal 8. ročník Dlouhomosteckých divadelních hrátek. První místo obsadil soubor Barbuchy ze ZŠ Vratislavice, na druhém místě skončil náš soubor Dráček a třetí místo si obhájil soubor Jeřinka ze ZŠ Mníšek. Porota byla tentokrát složena z šesti členů: Tomáš Impseil - herec divadla F.X.Šaldy, Jiří Miškovský - autor knih pro děti, Ladislav Ondráček - ředitel castingové agentury, Tereza Causidisová a Tomáš Kyselka - moderátoři televizního pořadu pro děti Planeta YÓ a herec Pavel Nečas. Dlouhomosteckých hrátek se zúčastnilo 9 souborů a předvedeno bylo 12 představení.

Akce v dubnuNahoru

Preventivní program - Jsme parta?

Preventivní program - Jsme parta?Další fotky

Dne 24.4. se čtvrtý a pátý ročník účastnil první části preventivního programu společnosti Maják "Jsme parta?". Program byl zaměřený na vztahy mezi žáky, prevenci šikany a rizikového chování. Lektor názornou a poutavou formou upozorňoval žáky na patologické chování, vyvolával rizikové situace a pobízel děti ke vhodnému řešení problémů. Mnohé z dětí tak mělo možnost si uvědomit své, často nepřiměřené, reakce vůči druhým. Na první část tohoto programu navážeme 12.6. druhým dílem s názvem "Kyberšikana", který má za cíl informovat a chránit děti v kybernetickém prostoru.

Zápis do první třídy 19. 4. 2017

Zápis do první třídy 19. 4. 2017Další fotky

Ve středu 19. dubna proběhl zápis do prvního ročníku základní školy. Paní učitelky pro budoucí prvňáčky přichystaly řadu zajímavých úkolů, které děti bravurně plnily. Těšíme se na novou třídu plnou šikovných žáků.

Škola na zkoušku

Škola na zkouškuDalší fotky

Ve středu 12. dubna si předškoláci z naší mateřské školy vyzkoušeli, co je čeká po nástupu do školy. Prožili jednu vyučovací hodinu jako opravdoví žáci a seznámili se s průběhem vyučování ve škole.

Vítáme jaro při modrém pondělku

Vítáme jaro při modrém pondělkuDalší fotky

Projektový den v pondělí 10. dubna se po celou dobu nesl v duchu Velikonoc. Skupiny žáků plnily nejrůznější úkoly, vymýšlely koledy, vyráběly velikonoční dekorace. Další částí projektového dne byla pohybová část na školním pozemku a beseda s panem Olekšákem, administrátorem zdejší farnosti, na téma Velikonoce.

Akce v březnuNahoru

Veselé putování za knihou

Veselé putování za knihouDalší fotky

Projektový den Veselé putování za knihou v pátek 17. 3. byl věnován knihám a všemu kolem nich. Žáci se ve skupinách věnovali tvorbě vlastních knih, navštívili i místní knihovnu, kde je čekala také spousta zábavy s knihami.

Akce v únoruNahoru

Na skok za Eskymáky

Na skok za EskymákyDalší fotky

V pátek 17. 2. jsme ukončili výuku před jarními prázdninami projektovým vyučováním. Celé dopoledne bylo věnováno tvořivé činnosti, znalostem, písním i sjezdem na sněhu. Žáci pracovali ve skupinách ve škole a druhá část dne byla věnována závodům ve sjezdu na sněhu. Děti si z domova přinesly vedle oblíbených ježdíků a bobů i netradiční vozítka. Nakonec nám přálo i počasí a dostatek sněhu na svahu.

Akce v lednuNahoru

Zábavné vyučování - O žábách

Zábavné vyučování - O žábáchDalší fotky

V pondělí 9. ledna jsme zahájili týden zábavným vyučováním, které bylo celé věnováno obojživelníkům, zejména žábám. Ráno jsme celou akci zahájili písní "Žabička maličká". Pak už přišly na řadu referáty, které si pro spolužáky připravil Štěpán Vojtěch a Vojta Hrušovský, který si s referátem dal opravdu práci. Po svačině byla pro děti připravena beseda o obojživelnících, čas byl i na práci s textem, křížovky, hádanky, puzzle a skládání origami, které vyvrcholilo závody z vyrobených žabiček.

Akce v prosinciNahoru

Vánoční besídka – 21. 12.

Vánoční besídka – 21. 12.Další fotky

Žáci základní školy si připravili pro své rodiče a další hosty vánoční besídku plnou básní, písní a divadelních představení.

Vánoční jarmark 2016

Vánoční jarmark 2016Další fotky

Ve dnech 13. a 14. 12. naše škola a školka pořádala již sedmý ročník vánočního jarmarku. I v letošním adventním čase jsme se rádi setkali a vánočně naladili nad výrobky našich dětí a rodičů i s ostatními přáteli školy.

https://www.youtube.com/watch?v=MlGKjJtYdLM
čas 7.13

Čertovská hostina - projektový den

Čertovská hostina - projektový denDalší fotky

V pátek 2. 12. se škola proměnila v pořádné peklo. I když se mezi čerty a čertíky objevil sem tam i roztomilý andílek. Skupiny čertů si pochutnaly na přímo ďábelských pokrmech, které si sami připravily. Po hostině přišel po roce opět na kontrolu Mikuláš s andílky a nechyběl pochopitelně ani čert. Děti se radovaly z nadílky, která byla bohatá i díky přispění rodičů. (Hrochovi, Pospíšilovi, Výravovi, Poekovi. Děkujeme!)

Akce v listopaduNahoru

První adventní neděle

První adventní neděleDalší fotky

V poklidné a příjemné náladě proběhlo v neděli 27. 11. rozsvěcení první adventní svíce na adventním věnci v místním kostele. Naše děti spolu se sborem Laurentius přispěly k této náladě svým zpěvem. Akce pokračovala na návsi, kde byl slavnostně rozsvícen vánoční stromek a nechyběli ani čerti a Mikuláš.

Jarmarkové tvoření

Jarmarkové tvoření Další fotky

V úterý 22. 11. se proměnila školní jídelna v tvořivou dílnu. Rodiče žáků, paní učitelky ze školy i ze školky, bývalé žákyně školy a další přátelé se sešli, aby zde pomohli s dokončením výrobků na školní jarmark. Všem velice děkujeme za pomoc i přátelské posezení!

Předávání Slabikáře - 22. 11. 2016

Předávání Slabikáře - 22. 11. 2016Další fotky

I v letošním roce se pro naše prvňáky stalo získání Slabikáře slavnostní událostí. Podpořit své děti přišli rodiče, ale i děti z mateřské školy. V pohádkové říši, kde se prvňáci potkali s králem, princeznou, vodnicemi, čarodějnicí a čerticemi, plnili češtinářské úkoly a získali tak všichni právem novou učebnici. Nakonec si všichni pochutnali na výborném dortu, upečeném přímo na tuto událost.

Lidická Hrušeň

Lidická HrušeňDalší fotky

V úterý 1. listopadu se konala akce pořádaná Obcí Dlouhý Most ve spolupráci se školou. Na pozvání přijeli do obce zástupci Občanského spolku Lidice. Po besedě, které se kromě dětí účastnila i veřejnost, následovalo společné vsazení štěpu z Lidické hrušně u místní knihovny. Hrušeň byla jediným ovocným stromem vysazeným uprostřed bývalé obce, který přežil vyhlazení Lidic. v roce 2007 byla Lidická hrušeň prohlášena Památným stromem ČR. Spolek prostřednictvím štěpů Lidické hrušně šíří povědomí o lidické tragédii.

Akce v říjnuNahoru

Zdravý zoubek ve škole

Zdravý zoubek ve školeDalší fotky

Všichni žáci naší školy se v úterý 11. 10. setkali se studenty zdravotnické školy v Liberci. Ti přijeli za dětmi s akcí Zdravý zoubek, která se týká zubní hygieny.

Akce v záříNahoru

Mezi zvířátky

Mezi zvířátkyDalší fotky

Ve čtvrtek 22. 9. proběhl ve škole pro všechny žáky školy projektový den. Po společném zahájení se polovina žáků snažila ve vědomostních soutěžích a úkolech, druhá část žáků čekala velice poutavá beseda o zvířatech v Africe s paní Poekovou. Po svačině se skupiny vyměnily. Po další přestávce již žáci, kteří byli rozděleni do čtyř skupin (Lvi, Tygři, Zebry, Žirafy), postupně navštívili čtyři různá stanoviště. Čekala je pohybová část, hudební část, pantomima i přírodovědná část. Závěrečné hodnocení ukázalo, že se den ve škole vydařil a žáci i učitelé měli z celéhoprojektu příjemný pocit.

Prvňácci a jejich první písmenko

Prvňácci a jejich první písmenkoDalší fotky

Nakoukněte spolu s námi do hodiny Českého jazyka v první třídě. Prvňáci se učí písmenko M.