Vánoce dříve a dnes - projektový den 21. 12.

Vánoce dříve a dnes - projektový den 21. 12.Další fotky

Poslední školní den v roce 2018 žáci školy zasvětili vánočním zvykům a tradicím. Pozvání do školy přijal i pan Olekšák, který dětem přiblížil narození jezulátka.

Vánoční besídka ZŠ

Vánoční besídka ZŠDalší fotky

Ve středu 19. 12. potěšily děti svým vystoupením rodiče i prarodiče. Vánoční besídce nechyběly básničky, scénky, divadelní představení, tanec i vánoční koledy.

Vánoční jarmark 2018

Vánoční jarmark 2018Další fotky

I v letošním adventním čase naše škola uspořádala svůj tradiční vánoční jarmark. Děkujeme všem rodičům a dalším ochotným lidem za pomoc při realizaci.

Malířovy Vánoce - projektový den

Malířovy Vánoce - projektový denDalší fotky

V úterý 4. prosince se celá škola účastnila vánočního projektu, zaměřeného převážně na tvorbu Josefa Lady, známého českého malíře, ilustrátora a spisovatele. Už ve škole si žáci připomněli jeho díla prostřednictvím obrázků a knih. Dozvěděli se zajímavosti z jeho života a také si zahráli několik didaktických her na interaktivní tabuli. Poté se společně dopravili do Liberce, kde si žáci na vánočních trzích nakoupili drobné dárečky a naladili se na vánoční atmosféru. V Oblastní galerii Liberec byl pro ně připraven doprovodný program zaměřený na tradice Vánoc v tvorbě českých malířů. V závěru projektu si každý vyrobil svůj vlastní betlém, který si odnesl jako dekoraci domů.

Adventní neděle v kostele

Adventní neděle v kosteleDalší fotky

První adventní neděli 2. prosince členové hudebního sboru Notičky zahájili v kostele řadou nádherných písní.

Nebe, peklo, ráj...projektový den

Nebe, peklo, ráj...projektový denDalší fotky

V pátek 30. 11. byla naše škola zapůjčena Mikulášům, kteří zde měli Mikulášskou konferenci, andělům, kteří zde měli Andělský slet a čertům, jelikož se zde konal Čertovský mumraj. Všichni zúčastnění prošli postupně Mikulášskou studovnou, kde na ně čekala Mikulka s logickými záhadami, rébusy, atd..Pak je v Andělské herně čekala Andělka a spolu se skřítkem pomocníčkem vyráběli andělské fotorámečky. Nakonec v Čertovské kotelně si spolu s Čerťulkou zanotovali nejednu písničku. Závěr dne patřil návštěvě čertů, andílka a pochopitelně Mikuláše s nadílkou. Děkujeme rodičům, že při organizaci pomohli dětem s maskováním, den se nám i díky tomu vydařil.

Jarmarkové tvoření 2018

Jarmarkové tvoření 2018Další fotky

Ve středu 28. 11. proběhlo jako každoročně v jídelně školy jarmarkové tvoření. Všechny paní učitelky z MŠ a ZŠ za pomoci ochotných maminek dokončovaly výrobky na nadcházející vánoční jarmark. Za pomoc velice děkujeme!

Předávání Slabikáře - 23. 11. 2018

Předávání Slabikáře - 23. 11. 2018Další fotky

Ani letošní prvňáčci nabyli ošizeni o svůj slavný den, kdy je pan král Čtenář Obrovský pasoval na čtenáře a princezna Abecedka předala jejich Slabikář. Aby to tak ale mohlo být, museli prvňáčci splnit tři veliké úkoly, kterými je provázela čarodějnice, čertice i vodnice. Nakonec kromě dalších dárků si pochutnali na luxusním dortu, který jim upekla paní Comerzan, které tímto ještě jednou děkujeme.

Projektový den - Cosi zdravého na zoubek

Projektový den - Cosi zdravého na zoubekDalší fotky

V pondělí 19. listopadu se celá základní škola zúčastnila projektu zaměřeného na zdravý životní styl. Žáci si zopakovali, jak správně pečovat o svoje zuby. Mladší žáci (1. a 2. ročník) se naučili péct štrúdl. Starší žáci připravovali pokrmy dle vlastní fantazie a chuti. Nechyběla ani ochutnávka vlastních výrobků a vyhodnocení soutěže O nejkrásnější dlouhomostecké jablíčko. Závěr projektového dne byl zpestřen návštěvou paní Výravové, která dětem přinesla ukázat celou ježčí rodinku, za což jí všichni děkujeme.

Vítání občánků v Dlouhém Mostě

Vítání občánků v Dlouhém MostěDalší fotky

Náš hudební sbor Notičky se aktivně podílel na akci obce Vítání občánků. Děti se postaraly o kulturní program díky písním a básním.

výukový program Zdravá 5

výukový program Zdravá 5Další fotky

V pátek 12. 10. započal ve škole výukový program Zdravá 5. Žáci 1. a 2. ročníku se prostřednictvím her a soutěží seznámili s pěti základními pravidly zdravého stravování. Lektorka žákům připomněla, co by nemělo chybět v jejich vyváženém jídelníčku a které potraviny jsou pro dětský věk nevhodné. V programu nechyběla ani zdravá zeleninová svačinka.

Plavecký výcvik

Plavecký výcvikDalší fotky

Od počátku října žáci druhého a třetího ročníku absolvují povinný plavecký výcvik. Dojíždějí každou středu do bazénu v Liberci. Výcvik potrvá celé první pololetí tohoto školního roku.