Akce v červnuNahoru

Předávání vysvědčení a loučení s páťáky

Předávání vysvědčení a loučení s páťákyDalší fotky

V pátek 28. června jsme se rozloučili s žáky pátého ročníku, rozdali ředitelské pochvaly a předali vysvědčení všem žákům školy.

Škola v přírodě 2019

Škola v přírodě 2019Další fotky

Poslední červnový týden jsme absolvovali školu v přírodě...

Výlet 4. a 5. ročníku do Radčic

Výlet 4. a 5. ročníku do RadčicDalší fotky

Ve čtvrtek 20. června si žáci zpříjemnili jeden z posledních školních dnů výletem na Dračí sluj v Radčicích.

Ekologický program - Tonda obal

Ekologický program - Tonda obalDalší fotky

V úterý 18.6. navštívil naši školu lektor ze společnosti EKO-KOM Tonda Obal na cestách, což je interaktivní beseda spojená s hrou na téma třídění a recyklace odpadu pro žáky základních škol. Zúčastnili se ji všichni žáci školy.

Florbalový turnaj na konci školního roku

Florbalový turnaj na konci školního rokuDalší fotky

Florbalový kroužek pod vedením p. uč. Jany Benešové ukončil svou činnost florbalovým turnajem s libereckými školami.

Akce v květnuNahoru

Tajný výlet na Císařský kámen a Milíře

Tajný výlet na Císařský kámen a MilířeDalší fotky

Pátek 31. 5. jsme oslavili nadcházející MDD výletem. Děti putovaly lesem na Císařský kámen ve dvou skupinách. Ta první připravila mladším kamarádům stopovanou s úkoly. Společně se všichni žáci setkali u rozhledny a společně se vypravili na Milíře, kde na ně čekalo příjemné posezení s nanuky a možností koupě drobných pamlsků. Společně se pak vydali zpět ke škole.

Beseda s Policií ČR

Beseda s Policií ČRDalší fotky

V úterý 21. 5. proběhla ve škole beseda s policií. Děti se seznámily s prací policejního technika, tiskové mluvčí i dopravní policie. Mohly si vyzkoušet různé metody, které při své činnosti používají.

Dlouhomostecké divadelní hrátky 2019

Dlouhomostecké divadelní hrátky 2019Další fotky

V pátek 15. 5. se konal 10. ročník Dlouhomosteckých divadelních hrátek. Do poroty tohoto zdařilého ročníku se přihlásilo šest souborů. V porotě zasedl Mgr. Pavel Žur, ředitel Městského divadla v Jablonci, herečka Berenika Kohoutová, herec Robert Mikluš, herec Patrik Děrgel a Ladislav Ondráček, ředitel castingové agentury.
Náš dlouhomostecký soubor skončil na krásném druhém místě a dvě členky našeho souboru - Sofie Rosselová a Klaudie Olekšáková si dokonce odnesly i cenu za nejlepší herecký výkon.

Vystoupení ke Dni matek 12. 5. 2019

Vystoupení ke Dni matek 12. 5. 2019Další fotky

Druhou květnovou neděli jsme věnovali zejména mminkám a babičkám. V úvodu vystoupil hudební sbor Notičky pod vedením Jany Benešové a Martiny Olekšákové. Děti zazpívaly několik krásných písniček a i tak trochu roztančily publikum. Poté vystoupil dramatický sbor Dráček se svým vystoupením Čarodějný mlýn.

Akce v dubnuNahoru

Slavnostní předávání venkovní třídy dětem v čarodějnickém

Slavnostní předávání venkovní třídy dětem v čarodějnickémDalší fotky

V úterý 30.4. děti slavnostně přestřihly pásku a pokřtily venkovní třídu.

Zápis do první třídy ZŠ

Zápis do první třídy ZŠDalší fotky

Ve středu 10. 4. se konal zápis do prvního ročníku.

Škola nanečisto 2019

Škola nanečisto 2019Další fotky

ve středu 3. dubna si předškoláci z naší mateřské školy vyzkoušeli, co je čeká ve škole

Akce v březnuNahoru

Beseda se spisovatelkou Ivonou Březinovou o knihách pro děti

Beseda se spisovatelkou Ivonou Březinovou o knihách pro dětiDalší fotky

Projektový den zaměřený na knihy - 29.3.2019

Masopust

MasopustDalší fotky

1. 3. 2019 - projektový den

Akce v lednuNahoru

Vysvědčení v netradičním duchu

Vysvědčení v netradičním duchuDalší fotky

Čekání na pololetní vysvědčení si žáci zkrátili sportováním

Akce v prosinciNahoru

Vánoce dříve a dnes - projektový den 21. 12.

Vánoce dříve a dnes - projektový den 21. 12.Další fotky

Poslední školní den v roce 2018 žáci školy zasvětili vánočním zvykům a tradicím. Pozvání do školy přijal i pan Olekšák, který dětem přiblížil narození jezulátka.

Vánoční besídka ZŠ

Vánoční besídka ZŠDalší fotky

Ve středu 19. 12. potěšily děti svým vystoupením rodiče i prarodiče. Vánoční besídce nechyběly básničky, scénky, divadelní představení, tanec i vánoční koledy.

Vánoční jarmark 2018

Vánoční jarmark 2018Další fotky

I v letošním adventním čase naše škola uspořádala svůj tradiční vánoční jarmark. Děkujeme všem rodičům a dalším ochotným lidem za pomoc při realizaci.

Malířovy Vánoce - projektový den

Malířovy Vánoce - projektový denDalší fotky

V úterý 4. prosince se celá škola účastnila vánočního projektu, zaměřeného převážně na tvorbu Josefa Lady, známého českého malíře, ilustrátora a spisovatele. Už ve škole si žáci připomněli jeho díla prostřednictvím obrázků a knih. Dozvěděli se zajímavosti z jeho života a také si zahráli několik didaktických her na interaktivní tabuli. Poté se společně dopravili do Liberce, kde si žáci na vánočních trzích nakoupili drobné dárečky a naladili se na vánoční atmosféru. V Oblastní galerii Liberec byl pro ně připraven doprovodný program zaměřený na tradice Vánoc v tvorbě českých malířů. V závěru projektu si každý vyrobil svůj vlastní betlém, který si odnesl jako dekoraci domů.

Adventní neděle v kostele

Adventní neděle v kosteleDalší fotky

První adventní neděli 2. prosince členové hudebního sboru Notičky zahájili v kostele řadou nádherných písní.

Akce v listopaduNahoru

Nebe, peklo, ráj...projektový den

Nebe, peklo, ráj...projektový denDalší fotky

V pátek 30. 11. byla naše škola zapůjčena Mikulášům, kteří zde měli Mikulášskou konferenci, andělům, kteří zde měli Andělský slet a čertům, jelikož se zde konal Čertovský mumraj. Všichni zúčastnění prošli postupně Mikulášskou studovnou, kde na ně čekala Mikulka s logickými záhadami, rébusy, atd..Pak je v Andělské herně čekala Andělka a spolu se skřítkem pomocníčkem vyráběli andělské fotorámečky. Nakonec v Čertovské kotelně si spolu s Čerťulkou zanotovali nejednu písničku. Závěr dne patřil návštěvě čertů, andílka a pochopitelně Mikuláše s nadílkou. Děkujeme rodičům, že při organizaci pomohli dětem s maskováním, den se nám i díky tomu vydařil.

Jarmarkové tvoření 2018

Jarmarkové tvoření 2018Další fotky

Ve středu 28. 11. proběhlo jako každoročně v jídelně školy jarmarkové tvoření. Všechny paní učitelky z MŠ a ZŠ za pomoci ochotných maminek dokončovaly výrobky na nadcházející vánoční jarmark. Za pomoc velice děkujeme!

Předávání Slabikáře - 23. 11. 2018

Předávání Slabikáře - 23. 11. 2018Další fotky

Ani letošní prvňáčci nabyli ošizeni o svůj slavný den, kdy je pan král Čtenář Obrovský pasoval na čtenáře a princezna Abecedka předala jejich Slabikář. Aby to tak ale mohlo být, museli prvňáčci splnit tři veliké úkoly, kterými je provázela čarodějnice, čertice i vodnice. Nakonec kromě dalších dárků si pochutnali na luxusním dortu, který jim upekla paní Comerzan, které tímto ještě jednou děkujeme.

Projektový den - Cosi zdravého na zoubek

Projektový den - Cosi zdravého na zoubekDalší fotky

V pondělí 19. listopadu se celá základní škola zúčastnila projektu zaměřeného na zdravý životní styl. Žáci si zopakovali, jak správně pečovat o svoje zuby. Mladší žáci (1. a 2. ročník) se naučili péct štrúdl. Starší žáci připravovali pokrmy dle vlastní fantazie a chuti. Nechyběla ani ochutnávka vlastních výrobků a vyhodnocení soutěže O nejkrásnější dlouhomostecké jablíčko. Závěr projektového dne byl zpestřen návštěvou paní Výravové, která dětem přinesla ukázat celou ježčí rodinku, za což jí všichni děkujeme.

Akce v říjnuNahoru

Vítání občánků v Dlouhém Mostě

Vítání občánků v Dlouhém MostěDalší fotky

Náš hudební sbor Notičky se aktivně podílel na akci obce Vítání občánků. Děti se postaraly o kulturní program díky písním a básním.

výukový program Zdravá 5

výukový program Zdravá 5Další fotky

V pátek 12. 10. započal ve škole výukový program Zdravá 5. Žáci 1. a 2. ročníku se prostřednictvím her a soutěží seznámili s pěti základními pravidly zdravého stravování. Lektorka žákům připomněla, co by nemělo chybět v jejich vyváženém jídelníčku a které potraviny jsou pro dětský věk nevhodné. V programu nechyběla ani zdravá zeleninová svačinka.

Plavecký výcvik

Plavecký výcvikDalší fotky

Od počátku října žáci druhého a třetího ročníku absolvují povinný plavecký výcvik. Dojíždějí každou středu do bazénu v Liberci. Výcvik potrvá celé první pololetí tohoto školního roku.