Akce v dubnuNahoru

Zápis do první třídy ZŠ

Zápis do první třídy ZŠDalší fotky

Ve středu 10. dubna se v základní škole konal zápis do prvního ročníku, kterého se účastnilo 21 dětí se svými rodiči.

Škola nanečisto 2019

Škola nanečisto 2019Další fotky

I v letošním školním roce si předškoláci z naší mateřské školy vyzkoušeli, jak vypadá vyučovací hodina. Paní ředitelka si pro ně připravila mnoho úkolů, které děti ze školky zvládly na výbornou.

Akce v březnuNahoru

Projektový den - Den s Andersenem

Projektový den - Den s AndersenemDalší fotky

V pátek 29. března jsme ve škole zasvětili den knihám. V rámci projektového dne přijala pozvání autorka řady dětských knih Ivona Březinová. Žáci zahrnuli paní spisovatelku řadou dotazů a zároveň si vyslechli poutavé vyprávění o tom, jak se knihy píší, jak vznikají, kdo je autorem ilustrací atd..Kromě autogramiády ještě žáci tvořili vlastní díla z vyřazených knih a plnili další úkoly.

projektový den - Masopust

projektový den - MasopustDalší fotky

V pátek 1. 3. se ve škole děti sešly v rozmanitých maskách, čekal je masopustní rej. Vyráběly se masky, vytvářely se masopustní dobroty, které dětem pak paní kuchařky upekly. Nechyběla volba nejpovedenějších masek a malá diskotéka.

Akce v lednuNahoru

Pololetní vysvědčení ve sportovním duchu

Pololetní vysvědčení ve sportovním duchuDalší fotky

Ve čtvrtek žáky neminulo rozdávání pololetního vysvědčení. Předcházelo mu sportovní dopoledne, kdy si děti čekání na poslední vyučovací hodinu zpříjemnily. Skupiny žáků se vystřídaly se v několika disciplínách, nakonec všichni společně řádily na sněhu.

Akce v prosinciNahoru

Vánoce dříve a dnes - projektový den 21. 12.

Vánoce dříve a dnes - projektový den 21. 12.Další fotky

Poslední školní den v roce 2018 žáci školy zasvětili vánočním zvykům a tradicím. Pozvání do školy přijal i pan Olekšák, který dětem přiblížil narození jezulátka.

Vánoční besídka ZŠ

Vánoční besídka ZŠDalší fotky

Ve středu 19. 12. potěšily děti svým vystoupením rodiče i prarodiče. Vánoční besídce nechyběly básničky, scénky, divadelní představení, tanec i vánoční koledy.

Vánoční jarmark 2018

Vánoční jarmark 2018Další fotky

I v letošním adventním čase naše škola uspořádala svůj tradiční vánoční jarmark. Děkujeme všem rodičům a dalším ochotným lidem za pomoc při realizaci.

Malířovy Vánoce - projektový den

Malířovy Vánoce - projektový denDalší fotky

V úterý 4. prosince se celá škola účastnila vánočního projektu, zaměřeného převážně na tvorbu Josefa Lady, známého českého malíře, ilustrátora a spisovatele. Už ve škole si žáci připomněli jeho díla prostřednictvím obrázků a knih. Dozvěděli se zajímavosti z jeho života a také si zahráli několik didaktických her na interaktivní tabuli. Poté se společně dopravili do Liberce, kde si žáci na vánočních trzích nakoupili drobné dárečky a naladili se na vánoční atmosféru. V Oblastní galerii Liberec byl pro ně připraven doprovodný program zaměřený na tradice Vánoc v tvorbě českých malířů. V závěru projektu si každý vyrobil svůj vlastní betlém, který si odnesl jako dekoraci domů.

Adventní neděle v kostele

Adventní neděle v kosteleDalší fotky

První adventní neděli 2. prosince členové hudebního sboru Notičky zahájili v kostele řadou nádherných písní.

Akce v listopaduNahoru

Nebe, peklo, ráj...projektový den

Nebe, peklo, ráj...projektový denDalší fotky

V pátek 30. 11. byla naše škola zapůjčena Mikulášům, kteří zde měli Mikulášskou konferenci, andělům, kteří zde měli Andělský slet a čertům, jelikož se zde konal Čertovský mumraj. Všichni zúčastnění prošli postupně Mikulášskou studovnou, kde na ně čekala Mikulka s logickými záhadami, rébusy, atd..Pak je v Andělské herně čekala Andělka a spolu se skřítkem pomocníčkem vyráběli andělské fotorámečky. Nakonec v Čertovské kotelně si spolu s Čerťulkou zanotovali nejednu písničku. Závěr dne patřil návštěvě čertů, andílka a pochopitelně Mikuláše s nadílkou. Děkujeme rodičům, že při organizaci pomohli dětem s maskováním, den se nám i díky tomu vydařil.

Jarmarkové tvoření 2018

Jarmarkové tvoření 2018Další fotky

Ve středu 28. 11. proběhlo jako každoročně v jídelně školy jarmarkové tvoření. Všechny paní učitelky z MŠ a ZŠ za pomoci ochotných maminek dokončovaly výrobky na nadcházející vánoční jarmark. Za pomoc velice děkujeme!

Předávání Slabikáře - 23. 11. 2018

Předávání Slabikáře - 23. 11. 2018Další fotky

Ani letošní prvňáčci nabyli ošizeni o svůj slavný den, kdy je pan král Čtenář Obrovský pasoval na čtenáře a princezna Abecedka předala jejich Slabikář. Aby to tak ale mohlo být, museli prvňáčci splnit tři veliké úkoly, kterými je provázela čarodějnice, čertice i vodnice. Nakonec kromě dalších dárků si pochutnali na luxusním dortu, který jim upekla paní Comerzan, které tímto ještě jednou děkujeme.

Projektový den - Cosi zdravého na zoubek

Projektový den - Cosi zdravého na zoubekDalší fotky

V pondělí 19. listopadu se celá základní škola zúčastnila projektu zaměřeného na zdravý životní styl. Žáci si zopakovali, jak správně pečovat o svoje zuby. Mladší žáci (1. a 2. ročník) se naučili péct štrúdl. Starší žáci připravovali pokrmy dle vlastní fantazie a chuti. Nechyběla ani ochutnávka vlastních výrobků a vyhodnocení soutěže O nejkrásnější dlouhomostecké jablíčko. Závěr projektového dne byl zpestřen návštěvou paní Výravové, která dětem přinesla ukázat celou ježčí rodinku, za což jí všichni děkujeme.

Akce v říjnuNahoru

Vítání občánků v Dlouhém Mostě

Vítání občánků v Dlouhém MostěDalší fotky

Náš hudební sbor Notičky se aktivně podílel na akci obce Vítání občánků. Děti se postaraly o kulturní program díky písním a básním.

výukový program Zdravá 5

výukový program Zdravá 5Další fotky

V pátek 12. 10. započal ve škole výukový program Zdravá 5. Žáci 1. a 2. ročníku se prostřednictvím her a soutěží seznámili s pěti základními pravidly zdravého stravování. Lektorka žákům připomněla, co by nemělo chybět v jejich vyváženém jídelníčku a které potraviny jsou pro dětský věk nevhodné. V programu nechyběla ani zdravá zeleninová svačinka.

Plavecký výcvik

Plavecký výcvikDalší fotky

Od počátku října žáci druhého a třetího ročníku absolvují povinný plavecký výcvik. Dojíždějí každou středu do bazénu v Liberci. Výcvik potrvá celé první pololetí tohoto školního roku.