Notičky v Domě seniorů

Notičky v Domě seniorůDalší fotky

Hudební sbor Notičky potěšil svým vystoupením v Domě seniorů, kde pořádali vánoční besídku.

Mikuláš ve škole...

Mikuláš ve škole...Další fotky

V pátek 6. 12. už nikdo s žáků nečekal, že by do školy zavítal Mikuláš s čerty a andělem...to se ale spletli:-)

Jarmark v novém kabátě

Jarmark v novém kabátěDalší fotky

Letošní školní jarmark se konal již první adventní neděli, tj. 1. prosince. Záměr jarmarku byl především v tom, aby veřejnost nasála atmosféru Vánoc, pobavila se mezi sebou u dobrého jídla a pití, vytvořila si sama své výrobky v tvořivých dílničkách či nakoupila drobnosti u našich stánků.

Markétina dopravní výchova

Markétina dopravní výchovaDalší fotky

Na konci listopadu absolvovali žáci celodenní program, který byl zaměřený na dopravní výchovu a první pomoc.

Beseda o šikaně

Beseda o šikaněDalší fotky

Ve středu 27. listopadu se všichni žáci naší školy účastnili společné besedy, zaměřené na problematiku šikany a rizikového chování. Lektor ZaPS pan Zadral s žáky řešil konkrétní situace vhodného a nevhodného chování. Věnoval se také nadávkám a vulgarismům, rizikovému chování na sociálních sítích a internetu. Zpestřením programu byl vycvičený pes Sorbon, který dětem předvedl své dovednosti.

Předávání Slabikáře - 22. 11. 2019

Předávání Slabikáře - 22. 11. 2019Další fotky

V pátek 22. listopadu čekal na prvňáčky čarodějný les, ve kterém museli překonat překážky, aby je lesní víla mohla pasovat na čtenáře. vše se vydařilo a prvňáčci si odnesli nejen slabikáře, ale pochutnali si i na vynikajícím dortu, který jim upekla paní Comerzan.

Seznámení s robotickou včelkou bee - bot

Seznámení s robotickou včelkou bee - bot Další fotky

RNDr. Pavel Pešat, Ph.D. připravil program pro žáky, kde si vyzkoušeli ovládání Bee-Botů. Prostřednictvím ovládání těchto malých robůtků děti trénují logické myšlení, představivost a vyzkoušely si, jaké je to pracovat s moderními technologiemi. „Programovatelná robotická hračka včelka Bee-bot je digitální interaktivní pomůcka na rozvoj logického myšlení, prostorové představivosti, plánování a předmatematických dovedností.

Projektový den - Jablíčko, jablíčko, dopřej nám zdravíčko!

Projektový den - Jablíčko, jablíčko, dopřej nám zdravíčko!Další fotky

Ve čtvrtek 24. října se konal projektový den v celé škole. Skupiny dětí, rozdělené podle barev jablíček, si prošly několika stanovišti. Byla zde zastoupena tvořivá část, pohybová, hudební i nauková. Veškeré aktivity se týkaly tématu jablek a podzimu.

Návštěva místní knihovny

Návštěva místní knihovnyDalší fotky

Žáci 1., 2. a 3. ročníku postupně navštívili místní knihovnu, kde jim paní knihovnice Beáta Ceéová připravila pěkný program.

Požární poplach ve škole

Požární poplach ve školeDalší fotky

Všechny děti z mateřské školy, žáci školy i všichni zaměstnanci školy si nanečisto vyzkoušeli, jak by se měli zachovat v případě nebezpečí v budově. Na cvičný požární poplach byli přizváni i členové Sboru dobrovolných hasičů Dlouhý Most. Ti dětem řekli pár slov o jejich práci a následně všem ukázali přivezenou techniku. Pánové Karel Lank a Ivo Kuhnel si od nás zaslouží veliké poděkování za jejich přístup.

První den ve škole

První den ve školeDalší fotky

V pondělí jsme společně zahájili nový školní rok. Přivítali jsme do naší školy zejména 10 nových prvňáčků.