Logo projektu Pohyb a výživa

Pohyb

O sportovce týdne

Chtěli bychom naše žáky co nejlaskavěji konfrontovat s jejich rozdílnými pohybovými režimy. Proto jsme vyhlásili soutěž „O sportovce týdne“. Začali jsme ve třetí třídě. Soutěž se vždy po měsíci přesune do třídy další. Každé úterý budete na webu moci sledovat, jak si stojí Vaše dítě v porovnání se spolužáky. Jak to funguje? Žák smí umístit piktogram své pohybové činnosti na tabuli už za 30 minut aktivity. Počítá se nejen náročný, specializovaný trénink, ale také pomoc doma, cesta ze školy nebo obyčejné skotačení na sněhu.
Rodiče, podpořte své děti v jejich pohybových snahách !

Vítězem týdne 17.2. do 24.2. se stal Michal Šedivý.
Druhé místo obsadil Filip Winkler a třetí místo si právem vysportovala Petra Ivanová.

Výživa

Na zdravíčko, Středičko

Rádi bychom poprosili rodiče o pomoc v naší snaze o zlepšení výživové a pohybové gramotnosti našich žáků. Rádi bychom, aby děti získaly přirozené povědomí o zdravém životním stylu a zajistili tak, aby naše působení v projektu Pohyb a výživa, nebylo pouze formální gestem. Vyhlašujeme proto soutěž „Na zdravíčko, Středičko“.
Poprvé v úterý 3.3 dostane žák domů záznamovou kartu, do které má zanést, co a kdy za celou středu sní, včetně drobných pamlsků, nápojů a zeleniny/ovoce. Kartu může vyplnit samo, nebo s pomocí rodičů.

Projekty a další aktivity

1. Vítání jara 19.9.2014

Projekt zaměřený zejména na pohyb a výživu. V první části si žáci mimo jiné z čerstvých surovin zhotovili ve skupinách zdravé saláty z ovoce a zeleniny. V druhé části se v prostorách školní zahrady zaměřili na pohybovou část.

2. Bezpečně do školy – 7.11.2014

Projektový den, který byl zaměřen na dopravní výchovu a pohyb. Žáci si nejdříve formou hry zopakovali své znalosti dopravní výchovy. Poté se rozdělili do tří družstev, která symbolizovala tři barvy na semaforu. Žáci se vypravili na trasu, která vedla Dlouhým Mostem. Cestou odpovídali na otázky, které se týkaly konkrétních dopravních problémů na dané silnici.

3. Nebeské klání – 5.12.2014

Do školy ráno přišli andílci i čertíci, objevil se i Mikuláš. U vchodu odevzdali vstupenku Nebesenku a byli pozváni na soutěž, která byla složena ze dvou částí. V tělocvičně probíhalo zápolení v nejrůznějších sportovních disciplínách.

4. Masopust – 20.2.2015

Po roce jsme opět slavili masopust. Všechny děti přišly do školy v krásných maskách. Připomněli jsme si tradici masopustu, děti si pěkně vyzdobily stoly v jídelně a přednesly masopustní říkanky. Program pokračoval zábavnými úkoly z českého jazyka a matematiky. Také jsme soutěžili při hrách v tělocvičně a v maskách jsme se prošli v průvodu naší obcí. V tělocvičně jsme si na závěr užili karnevalový taneční rej.